Герет Бејл го продолжи договорот со Реал Мадрид до 2021 година

Како што јавуваат шпанските медиуми, Герет Бејл го продолжил договорот со Реал Мадрид до 2021 година.

Со Реал Мадрид, Бејл освои две титули европски шампион.

Со новиот договор платата на Бејл ке биде изедначена со Серхио Рамос (околу 10 милиони евра).

Репрезентативецот на Велс во кралскиот клуб дојде во 2013 година од Тотенхем за трансфер од рекордни 100 милиони евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e