Дугари за ПСЖ: Или не го слушаат својот тренер или е нешто подлабоко

Поранешниот француски репрезентативец Криштоф Дугари остро го критикуваше менторот на ПСЖ, Томас Тухел. Според поранешниот репрезентативец, стратегот веќе завршил со парижаните и нема што да даде, бидејќи играчите не се согласуваат со него.

– Тухел заврши. Тој веќе не е поврзан со тимот. Тој е претеруваше. ПСЖ веќе е слаб. Не можеме да разбереме што играат. Тие се како деца: тие играат кога и како сакаат, се фокусираат исклучиво на себе. Немаат тим“. рече Дугари.

„Имаат тројца неверојатни играчи во нападот. Пред Монпеље, беа предупредувани дека ќе бидат притиснати, но не реагираа. Не сум сигурен кој е проблемот. Тие или не го слушаат својот тренер или е нешто подлабоко. Дури и кога знаат дека ќе бидат под притисок, тие не реагираат“, додаде тој.

Ознаки: ,

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e