Бенфика носи уште еден Србин во своите редови

Според некои полски медиуми, Бенфика е сериозно заинтересирана да во своите редови го донесе голманот на српската младинска репрезентација, Вања Малинкович-Савич.

Србинот има договор со Легија до 2019 година, но по се изгледа судбината ќе го однесе во Португалија.

Тој во моментот се наоѓа на припреми на младата репрезентација за дуелот со Италија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e