Зошто Роналдо вбризгува ботокс во гениталиите?

Лицето на играчот не е единствената област на која се вбризгува ботокс.

Познатиот фудбалер Кристијано Роналдо има 37 години и има физиономија на која би позавиделе многу помлади мажи.

Иако е многу внимателен што јаде,се храни здраво и се труди да се погрижи неговата исхрана да биде урамнотежена,сигурно не би изгледал така доколку не вежба редовно.

Често споделуваше фотографии од теретана,покажувајќи го своето извајано тело.Сепак,како што пишуваат странските медиуми,тој сакал да ја задржи вечната младост на друг, малку необичен начин.

Решил да побара помош од хирург кој ќе му дозволи да ги одржува мускулите здрави и млади. Всушност,тој е љубител на естетската хирургија и од неодамна почна да користи ботокс и за други цели.

Имено,како што пренесува La Razon,тој почнал да вбризгува ботокс во гениталиите.

Целта на овие инјекции е да се зголеми дебелината на пенисот за некаде од два до три сантиметри и може да трае до две години,е реверзибилна и не бара конци,иако тоа не е третман кој гарантирано делува.

Тоа е исто така практика што ја користат многу порно актери за да направат нивниот пенис да изгледа многу поголем во сцените.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e