„Земаше толку многу вијагра што на крајот го изгуби слухот“: Шокантна исповед на вдовицата на Хју Хефнер

Кристал Хефнер имала само 21 година кога го запознала 81-годишниот Хју Хефнер. Тие се венчаа во 2012 година и останаа во брак до неговата смрт во 2017 година. Вдовицата на Хефнер подоцна изјави дека никогаш не би дозволила нејзината ќерка да влезе во врска со толку постар маж, пишува LadBible.

„Најтешкиот дел од обидот да се има врска со Хеф беше тоа што беше толку осудувано. Со секое право. Сè што можам да кажам е дека ако доаѓате од среќно, совршено детство полно со љубов, обично не завршувате со некој кој веќе имал 60 години кога сте се родиле“, рече таа во интервју за „Дејли Меил“.

Кристал, која сега има 37 години, се отвори за тоа каков бил животот во брак со Хеф – откривајќи дека тој поставил некои строги основни правила, вклучително и изборот на нејзината боја на лак (бледо розов и проѕирен) и поставил за неа строг полициски час во 18 часот.

Хеф исто така барал тој и неговата сопруга да вечераат секоја вечер каде што секогаш го јаделе истото: пилешка супа со крем сирење и крекери, пред да ги гледаат неговите омилени филмови.

Се очекувало и Кристал да учествува во групниот секс по кој беше познат Хеф, иако таа открила дека „никој навистина не сакаше да биде таму“.

„Беше непријатно. Не знам колку луѓе имаше одеднаш во нашата спална соба, но – многу. Прилично лошо. Си велевме: Ох, сега ти си на ред. Никој навистина не сакаше да биде таму, но мислам дека во главата на Хеф тој сè уште мислеше дека има 40 години, а тие вечери, луѓето, вилата, ја зајакнуваа таа идеја“, изјави Кристал за „Дејли Меил“.

Таа понатаму откри дека Хеф на крајот го изгубил слухот на едното уво „поради земање толку многу вијагра“.

„Тој секогаш велеше дека повеќе би сакал да биде глув, а сепак да може да има секс“, рече Кристал.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e