(ВИДЕО) Слушнете ја новата песна на легендарните Здравко Чолиќ и Дино Мерлин

Здравко Чолиќ, по две години, ги израдува фановите со новата песна „Избери ти“, која е создадена во соработка со Дино Мерлин.

Направено е и видео, кое е снимено во Сараево.
Текстот и музиката на песната „Избери ти“ ги напиша Дино Мерлин. Ова е трета соработка меѓу двајцата, пренесува „Кликс.ба“.

Како што се наведува, „Избери ти“ носи носталгична приказна за сеќавањата на старата љубов, која се враќа, а чија судбина ја решава жената, која авторот ја нарекува Јелена.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e