Стојне Николова ја откри роденденската желба – Сака да се мажи!

Познатата фолк-пејачка Стојне Николова вчера славеше роденден, но по се изгледа атрактивната струмичанка не сака да ги открие годините..

Наместо свеќички со бројот на годините кои ги полни, Николова на роденденската торта имаше само една свеќичка.

„Пред се посакувам здравје за себе, за моите најблиски и за сите други. Другото ќе си дојде. Еве, ќе бидам искрена и ќе признаам дека замислив уште една желба, а тоа е оваа година да застанам на „лудиот камен“ и да го изговорам судбоносното Да“ – откри Николова за „Здравје и убавина“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e