Шпанската кралица Летиција фатена во афера – го изневерувала сопругот додека била бремена

Поранешниот зет на кралицата Летиција, Џејми, тврди дека таа имала афера со него пред да се ожени со нејзината сестра и дека кралицата го сакала додека била бремена, праќајќи му селфи слики и му изјавувала љубов. Како доказ за тоа, тој прикачи досега невидена фотографија од кралицата Летиција, која треба да ја потврди нивната врска, пишува „Дејли мејл“.

Овој 53-годишен маж, кој живее во Велика Британија, помогна во деталите за новата книга за шпанското кралско семејство, а меѓу другото, тврдеше дека тој и Летиција биле во врска по нејзиниот брак со кралот Филип во 2004 година.

Дел Бурго тврди дека бил во врска со Летиција во времето кога таа го запознала идниот крал на Шпанија, а тој го објавил и нејзиното селфи, иако без датум за да ги поткрепи неговите тврдења. Кралицата наводно го направила тоа селфи за време на бременоста и му го испратила. На фотографијата таа наводно го носи неговиот црн шал, а со таа објава ја напиша и пораката која наводно му ја испратила шпанската кралица:

“Љубов. Ја носам твојата марама. Се чувствувам како да си со мене. Тој се грижи за мене. Ме чува. Ги бројам часовите додека не се сретнеме повторно. Те сакам”, гласеше пораката објавена од поранешниот зет на кралицата.

После тоа, тој го избриша својот „X“ профил и сите докази што ги објави, но веќе беше доцна, бидејќи објавата веќе се прошири на социјалните мрежи. Инаку, Џејми беше во брак со сестрата на Летиција, Телма од 2012 до 2014 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e