Маријан Стојаноски стана татко по трет пат, откри како ќе се вика ќерката

Македонскиот пејач Маријан Стојаноски стана татко по трет пат. Крушевчанецот ја објави среќната вест на својот Фејсбук профил.

Тој и неговата сопруга Наташа станаа родители на втора ќерка, која ќе се вика Кирјана, а тоа е трето дете во нивното семејство.

„Ти благодарам Господе… Добре ни дојде ќерко, Кирјана… Да си ни жива и здрава“, напиша тој на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e