Цеца по трет пат стана баба, Богдана го роди третиот син

Цеца по трет пат стана баба.

Утрово во Белград се породи Богдана Ражнатовиќ, сопругата на Вељко Ражнатовиќ и на свет го донесе нивниот трет син.

Тие со месеци наназад говореа дека нивниот наследник ќе се вика Илијан, но утрово откако се породила таа таткото откри дека сепак третиот син ќе се вика Исаија кое старо библиско име.

-Слава на Бога! Се роди мојот трет син Исаија! Порача Вељко преку Инстаграм.

Името инаку значи „Бог е спасен“ и „Божја помош“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e