Анџелина Џоли сосема искрено: „Децата ме спасија, без нив ќе завршев на дното“

Холивудската ѕвезда Анџелина Џоли ја краси насловната страница на новото издание на американскиот Vogue, а во ексклузивно интервју зборуваше за воспитувањето на децата и родителството, а се осврна и на разводот со актерот Бред Пит. Таа нагласи дека никогаш не зажалила што станала мајка, а по разводот од дното ја спасиле нејзините деца на чие воспитување се посветила. Оттогаш мајчинството и е главен приоритет, па се труди да поминува што повеќе време со своите деца и да разговара со нив за сите теми кои им се суштински и важни.

Таа нагласи дека целиот живот и се променил кога станала мајка. „Имав 26 години кога станав мајка. Имањето деца ме спаси, но и ме научи на некои нови работи“, рекла актерката и додала дека е убедена дека ќе завршела на дното доколку не решила живеј за нив. „Тие се подобри од мене, што и го сакате од децата“, рекла Џоли.

Таа во интервјуто рече дека последниве денови е малку тажна и дека на 48 години се обидува да сфати која е. „Очигледно сум во транзиција, промена. Не чувствувам дека сум тоа што сум во последната деценија и не го сакав тоа“, додаде холивудската актерка без да открива премногу, но што имплицира дека изминатите години биле исклучително тешки за целото семејство.

Таа посочи дека многу работи треба да се излечат и дека се уште се бараат. Анџелина Џоли го промовираше и својот моден бренд едноставно наречен „Atelier Jolie“ во едиторијал за ноемвриската насловна страница на Vogue. Таа рече дека не сака да биде голем дизајнер, туку дека сака да ги охрабри другите луѓе кои имаат такви аспирации да станат тоа. „Откако поминав низ тежок период во кој бев повредена, терапевт ме праша дали ќе се обидам да носам лелеава облека. Можеби звучи глупаво, но претпоставував дека панталоните и чизмите ќе ме проектираат како посилна и решив сам да ги креирам “, изјави познатата актерка.

Оскаровката го запозна славниот актер на снимањето на филмот „Господин и госпоѓа Смит“ во 2005 година, додека Пит беше во брак со холивудската миленичка Џенифер Анистон. Џоли и Пит имаат шест деца, три биолошки и три посвоени. За време на снимањето на Лара Крофт: Томб Рајдер, Џоли го посвои својот прв син Медокс во Камбоџа. Другите деца на парот се 19-годишниот Пакс, 19-годишната Захара, 17-годишната Шајло и 15-годишните близнаци Вивиен и Нокс.

Анџелина пред Бред Пит беше во брак со Џони Ли Милер, а на нивната венчавка го напиша неговото име на бела маица со сопствена крв. Таа исто така помина три години во брак со американскиот актер Били Боб Торнтон, со кого се омажи во 2000 година, во Лас Вегас.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e