За неносење заштитна маска 702 санкции

По однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 702 прекршоци во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e