Времето денеска променливо облачно

Претпладне променливо облачно, во текот на денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, долж Повардарието и во источните делови повремено засилен ветер од северозападен правец.

Во Скопје променливо облачно, попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северозападен правец.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e