Владата ќе го предложи Талески за амбасадор во НАТО

Советникот за надворешна политика на премиерот Зоран Заев, Дане Талески ќе биде предлогот на Владата за нов амбасадор на земјава во седиштето на НАТО во Брисел.

Спoред информации од Владата, предлогот ќе биде утврден на владина седница во четврток.

Кандидатот е утврден во согласност со МНР и претседателот на државата, Стево Пендаровски.

Ознаки:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e