Викендов се отвараат кафулињата и рестораните, од следната недела и укинување на полицискиот час

Викендов ќе се отворат кафулињата и рестораните, но ќе работат само летните тераси, масите ќе бидат поставени на одредено растојание, а ќе се примаат и ограничен број на гости согласно квадратурата на објектот, вели за ТВ24 директорот на Центарот за јавно здравје – Скопје, д-р Арбен Зибери.

Зибери информира и дека од следната недела се планира и укинување на полицискиот час.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e