(ВИДЕО) Зијадин Села со аплауз пречекан по неговото излегување од тетовската болница

Пратеникот Зијадин Села од Алијанса за Албанците, кој во четвртокот беше претепан во Собранието, од денеска е пуштен на домашно лекување, откако лекарскиот тим проценил дека неговата здравствена состојба се подобрила.

Извор: Аласат М

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e