(ВИДЕО) На распит човекот кој ја нападна Шекеринска

По барање на јавното обвинителство, МВР денеска го приведе лицето со иницијали А.П., кое ноќта на 27-ми април физички ја нападна заменик-претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска, влечејќи ја за коса. Ова се снимки од носењето на ова лице на распит во јавното обвинителство во Скопје. Не е познато дали за него ќе биде побарана мерка за обезбедување присуство.

Алсат-М

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e