(ВИДЕО) Мицкоски за време на изборен молк го прекршува изборниот закон и врши агитација

На полноќ заврши изборната кампања и почна изборниот молк пред Локалните избори што ќе се одржат утре.

Меѓутоа на твитер се појави видео на кое може да се забележи како Мицкоски во Количани, село во општина Студеничани во некоја чајџилница го прекршува изборниот закон и врши агитација. Мицкоски повикува утре (ден на избори) е прва шанса да се смени власт.

Ова е кривична одговорност.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e