Подгответе се – Доаѓа снег низ цела држава

Утре времето ќе биде облачно и студено со врнежи од снег на планините, а од дожд на пониските места. Попладне ќе започне да дува засилен северен ветер и врнежите од дожд ќе преминуваат во снег и во некои од повисоките места.

Во западните делови врнежите ќе бидат пообилни. Во петок ќе дува засилен северен ветер, времето ќе биде стабилно со ниски утрински температури. За време на викендот и почетокот на следната седмица ќе се задржи стабилно време, а температурите од понеделник ќе бидат во пораст.

Прогноза за 08.12.2023
Минимална температура: -4°C до 4°C
Максимална температура: 2°C до 8°C

Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, особено претпладне.

Прогноза за 09.12.2023
Минимална температура: -6C до -1°C
Максимална температура: 4°C до 9°C

Утрото постудено, преку денот сончево со мала облачност. Ќе дува слаб променлив ветер.

Прогноза за 10.12.2023
Минимална температура: -7°C до -1C
Максимална температура: 5°C до 10°C

Утрото постудено, преку денот променливо облачно со сончеви периоди.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e