Наутро студ, преку ден сонце и ветер

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер од северен правец. Дневната температура ќе биде 2, Маврово -7, Охрод 0, Битола -2, Крива Паланка и Берово -3, Кавадарци 2, Дојран 4 Целзиусови степени.

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Дневните температури ќе се движат од -6 до 5 степени.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e