МВР: Данец приведен на „Деве Баир“

Поради сомнение за кривично дело „фалсификување на исправа“ вчера во 18:10 часот на граничниот премин „Деве Баир“ од слобода бил лишен Ј.А.Л.(22) од Данска.

Како што информираат од Министерството за внатрешни работи Данецот бил предаден на полициски службеници од Полициската станица Крива Паланка за понатамошна постапка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e