Ќерката на Велија, Емел Рамковска излезе на слобода

„Денес е убав ден – Емел Рамковска конечно на слобода! Ја одлежа “машки” политичката казна до последен ден. Честитам на целата храброст и издржливоста која ја покажа. Да бидеш здрава и жива. И главата горе. Твоето време допрва доаѓа“ – напиша на својот фејсбук профил, Сефер Цаноски, зет на Велија за другата ќерка, Лејла.

За случајот „Пајажина“, Емел беше осудена на 6 години затворска казна, додека нејзиниот татко треба да одлежи 13 години затвор. Синот на Велија, Хеди доби седум години, а неговиот брат Амди, шест години затвор.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e