Застрелано едно лице во вооружен напад во Ѓорче Петров

Во скопската населба Ѓорче Петров ноќеска се случил вооружен инцидент, откако, како што соопшти МВР две лица со пиштоли нападнале друго лице и притоа му нанеле прострелна рана.

„На 27.09.2023 во 00.47 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачје на Ѓорче Петров во Скопје, две лица пукале кон А.В.(31) од Скопје и му нанеле прострелна рана. Од пукањето било оштетено и едно паркирано возило „цитроен“ “, соопшти МВР.

Повредениот бил пренесен во Градската општа болница „8 Септември“ за укажување помош, а увид на местото извршила екипа на СВР Скопје.

МВР презема мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e