Во Скопје пронајден мртов маж од Косово

Државјанин на Косово во текот на вчерашмниот ден бил пронајден на улица во безсознани, по што од страна на лекар била констатирана смрт.

„На 21.11.2020 во СВР Скопје е пријавено дека околу 22.40 часот на бул.„Борис Трајковски“ во Скопје, во бессознание е пронајден Ф.К.(57) од Косово“ информираат од МВР.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на обдукција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e