Во бессознание пронајден маж на улица во Скопје

Онесвестен маж бил пронајден на улица во Скопје, по што бил пренесен на клиника.

„На 13.5.2022 околу 2:05 часот полициски службеници од Полициска станица Бит-пазар на улицата Никола Малешевски го пронашле А.К.(70) од Скопје во бессознание, по што е пренесен во комплексот клиники Мајка Тереза за укажување лекарска помош.

Увид изврши екипа од СВР Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, велат од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e