Велешанец пронајден мртов во неговиот стан

Вчера во СВР Велес било пријавено дека околу 10.00 часот на ул.„Славко Ѓоргиев“ во Велес, во својот стан бил пронајден починат С.А.(64).

Како што соопшти МВР, од лекар од Итна медицинска помош била констатирана смрт, без траги на насилство.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на СВР Велес, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e