Ученик нападнат од наставничка во скопско училиште

На 12.05.2022 во 13.29 часот во СВР Скопје, Ф.К.(37) од с.Долно Свиларе, скопско, пријавила дека додека бил на училиште во с.Долно Свиларе нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од наставничката А.К. од Скопје.
Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e