Уапсен 26 годишник, се обидел да обљуби 68 годишна жена

На 15.04.2024 во 16.00 часот, полициски службеници од Полициското одделение Македонска Каменица го лишиле од слобода А.В.(26) од село во Македонска Каменица.

-Полицијата постапувала по претходна пријава дека на 14.04.2024 се обидел да изврши обљуба врз 68-годишна жена од друго село во Македонска Каменица, информира МВР.

По целосно документирање на случајот, против него ќе следува соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e