Три лица повредени во сообраќајка кај Момин Поток

Три лица со повреди се пренесени на комплексот клиники „Мајка Тереза“ поради сообраќајна несреќа што се случи денес на подрачјето на Момин Поток.

Во несреќата учествувале „мерцедес“ и такси-возило – двете со скопски регистерски ознаки.

Сообраќајната несреќа, според информациите од полицијата, се случила во 9.15 часот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e