Товарно возило удрило во пашак во Скопје, возачот побегнал

Во утринските часови на 17. октомври во полиција било пријавено дека на булеварот „Александар Македонски“ товарно возило удрило во 77-годишен пешак и го напуштило местото на незгодата.

Пешакот се здобил со тешки повреди, констатирани во градската општа болница „Свети Наум Охридски“.

На местото на настанот бил извршен увид од екипа од СВР Скопје и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e