Тешко повреден млад работик на работно место во Зелениково

На 26.10.2020 во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ бил донесен И.Л.(26) од с.Смесница, кој се здобил со тешки телесни повреди при работа во с.Зелениково.
На местото на настанот излегле полициски службеници од Полициска станица Драчево, а известен е и Трудов инспектор.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e