Тешка кражба во билетарата од автобуската во Кавадарци

Тешка кражба била извршена во билетарата на автобуската станица во Кавадарци, за МИА денеска потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

-Завчера во 03.10 часот во Полициската станица Кавадарци, вработен во автобуската станица пријавил дека е извршена тешка кражба во билетарата на автобуската, при што, се украдени пари од касата. Бил извршен увид на местото на настанот, појасни Додевски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e