Сообраќајка кај кривопаланечкото село Мождивњак – Сообраќајот во прекин

Магистралниот пат Крива Паланка – Деве Баир во близина на селото Мождовњак вечерва од 20:30 часот е во прекин.

Причина за прекинот, како што соопшти Авто Мото Сојузот на Македонија, е сообраќајна незгода.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e