Скопјани се истепале во Охрид еден завршил во болница, друг во полициска станица

Половина час по полноќ, на плажата „Сараиште“ во центарот на Охрид, нарушен бил јавниот ред и мир од група млади, сите од Скопје. Расправијата прераснала во тепачка во која 24 годишен скопјанец со стаклен предмет нападнал двајца врсници од Скопје.

Нападнатите со возило на Итната медицинска помош се пренесени во Општата болница во Охрид а напаѓачот е приведен. Против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информира полицијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e