Скопјанец загина во сообраќајка кај Инџиково

На 28.06.2020 во 15.20 часот било пријавено дека на автопатот Северна обиколница на град Скопје, во близина на надвозникот „Инџиково“. Тогаш се судриле автомобил „даеву рејсер“, управуван од Т.Б.(56) од Скопје и автомобил „БМВ“, што го управувал М.К.(35) од Дебар, но поради дефект бил паркиран на десната страна од коловозот.

Во незгодата Т.Б. починал на местото на настанот.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e