Се излизга шлепер кај село Узем, кон Деве Баир

Шлепер се излизга на еден патен правец во кривопаланечко.

Како што информираа од АМСМ, синоќа сообраќајот беше во прекин од 23 часот до 1 часот пополноќ, поради излизган шлепер на магистралниот пат Крива Паланка-Деве Баир кај село Узем.

За сообраќајката повеќе детали се оечкуваат во текот на денот од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e