Пронајдено е 16-годишното момче од Скопје кое вчера беше пријавено за исчезнато

На 29.05.2020 во 21.00 часот во с.Волково, скопско, полициски службеници од Полициската станица Ѓорче Петров го пронашле Д.Т.(16) од Скопје за кој истиот ден во 02.00 часот неговата мајка Ж.Т.(42) од Скопје пријави дека се оддалечил од домот. Тој бил предаден на неговата мајка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e