Пронајдени тела на двајца починати мигранти покрај пругата кај Табановце

Пронајдени две тела на починати лица мигранти покрај пругата во кумановското село Табановце, соопшти вчера полицијата која се уште врши проверки за утврдување на идентитетот. Екипа на кумановската полиција извршила увид на место на настанот.

Денеска во 15.42 часот во СВР Куманово било пријавено дека покрај железничка пруга во село Табановце, кумановско биле пронајдени две тела на починати лица-мигранти и се уште се вршат проверки за утврдување на нивниот идентитет, соопшти СВР Куманово.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e