Пронајден труп во водите на Пчиња кај Катланово

На 12.08.2020 во 10.23 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Катланово, под мостот, во непосредна близина на црквата „Св.Недела“, било забележано човечко тело во водите на реката Пчиња, без знаци на живот.

По наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукcија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e