Пронајден мртов бездомник во кампот во Чичино село

На 31.05.2020 во 13.37 часот во СВР Скопје било пријавено дека во кампот за бездомници во Чичино село бил пронајден починат С.Ш.(61) од Скопје, времено сместен во кампот.
Смрт констатирал доктор од Итна медицинска помош, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e