Приведено лице од липковско, се обидело да подигне кредит со туѓи податоци

На 25.05.2022 во 14.55 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Р.З.(27) од село Слупчане, липковско, бидејќи се обидел да подигне брз кредит со податоци од лична карта на друго лице.

Тој бил приведен во полициска станица Куманово и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e