Приведен струмичанец бегалец од затворот Идризово

Полициски службеници од Полициска станица Струмица ноќеска десет минути по полноќ на улица „Ѓорги Василев“ во Струмица го лишиле од слобода И.У. (32) од Струмица, за кого била распишана потерница поради бегство од затвор.

– Во 3.30 часот лицето е предадено во Затвор Идризово за доиздржување на затворската казна, на која бил осуден поради повеќе сторени кривични дела, соопшти МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e