Приведен крадец во Скопје, украденото вратено на сопственикот

Полициски службеници од ОКР при ЕВР Гази Баба денеска го приведоа И.Н. (21) од Скопје поради извршено кривично дело „тешка кражба“.

Како што соопшти МВР, делото било извршено ноќеска во правно лице во Скопје.

Од страна на полициски службеници предметите се одземени и вратени на претставник од правното лице, а по документирање на кривичното дело ќе биде поднесена кривична пријава до ОЈО Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e