Приведен крадец од Куманово, фатен веднаш по извршеното кривично дело

На 24.01.2022 година во 15.30 часот полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода С.А.(23) од Куманово, бидејќи непосредно пред тоа извршил кривично дело кражба во деловен објект на ул.„Биљановска” во Куманово. Кај него биле пронајдени украдените предмети, кои ќе бидат вратени на сопственикот. С.А. бил приведен во полициска станица Куманово и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e