Прегазен пешак во Куманово

На 14.10.2021 во 18.35 часот во СВР Куманово било пријавено дека на ул.„11 Ноември“ во Куманово, патничко возило „форд фокус“, со кумановски регистарски ознаки, управувано од Е.Љ.(32) од Куманово, удрило во пешакот Ф.Љ.(87) од Куманово.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, констатирани во Општата болница во Куманово. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Куманово.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e