Починат маж пронајден на улица во Гостивар

Утрово, во 7.30 часот, во СВР Тетово било пријавено дека во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“ бил донесен починат 66-годишниот гостиварец Џ. Р.

Според пријавеното, непосредно пред тоа, без видливи траги на насилство, тој бил пронајден паднат на улицата Илинденска во Гостивар.

По наредба на јавен обвинител ќе се врши обдукција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e