Почина 52-годишен маж од Делчево, бил позитивен на коронавирус, но не сакал да се хоспитализира

52-годишник од Делчево синоќа починал од последици од Ковид-19 во брзата помош, откако одбивал да биде хоспитализиран.

Не бил вакциниран, а бил со тешка клиничка слика со сериозни проблеми на дишните патишта и белите дробови, соопштуваат од Здравствениот дом

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e