Нападнат полицаец во Петровец

Вчера во 20.30 часот во село Петровец, скопско од полициски службеници од СВР Скопје е лишен од слобода К.Ј.(20) затоа што физички нападнал полициски службеник кој постапувал по претходна пријава од Ј.Ј.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок, информираат од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e