Маж загина во пожар во тетовско

Седумдесет и осумгодишен маж со иницијали М.Р., загина вчера во пожар во домот во тетовското село Рогле.

Со интервенција на тетовските пожарникари пожарот бил целосно изгаснат, објави МВР.

На местото увид извршиле јавен обвинител и екипа од Секторот за внатрешни работи Тетово. Се работи на расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e