Маскирани напаѓачи убиле жител на Инџиково пред очите на неговата сопруга

Жител на скопското село Инџиково ноќеска е убиен во својот дом од страна на
две маскирани лица, пред очите на сопругата, соопшти МВР.
Според првичните сознанија, убиството се случило околу полноќ, кога две лица со маски на главата вооружени влегле во
домот на 49-годишен жител на Инџиково, му барале пари, а потоа го застрелале во ходникот на куќата.
Лицата потоа избегале, соопшти полицијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e